CAMP STEVNS
StevnsCamp

StevnsCamp (10-15 år) den 29. juli – 1. august 2019

Gymnastikefterskolen Stevns er glade for at kunne byde dig velkommen til StevnsCamp 2019. Tre døgn i gymnastikkens tegn, hvor du kan vælge mellem spring eller dans. Derudover vil du også opleve andre spændende aktiviteter, som Gymnastikefterskolen Stevns kan byde på.
StevnsCamp er for dig, der elsker spring eller dans, og som er mellem 10 og 15 år. Du skal være super klar på tre døgn med fuld fart og gymnastikglæde i nogle af Sjællands lækreste gymnastikfaciliteter. Dagene er fyldt med udvikling, hygge, nye venskaber og masser af oplevelser.

Se video fra StevnsCamp 2018 ved at følge linket her.

Pris

1600,- kr. (inkluderer overnatning i klasselokale, alle hovedmåltider samt øvrig forplejning, camp t-shirt og dygtige instruktører)
Der er 150 pladser på StevnsCamp.

Tilmelding

Tilmeldingen til StevnsCamp åbner her på siden onsdag d. 30. januar 2019 kl. 13.
Ved framelding trækkes et administrationsgebyr.
Deltagergebyret refunderes ikke ved framelding efter 21. juni 2019

Program

Programmet bliver tilsendt via mail sidst i juni 2019.
Vi starter mandag kl. 13.00 og slutter torsdag kl. 13.00

Vi glæder os til at se dig til StevnsCamp 2019!

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte
Elke Brøns Kaczmarek
camp@gymnastikstevns.dk

 

Er du mellem 7 og 10 år afholder vi MiniCamp Stevns torsdag den 1. august til fredag den 2. august 2019. MiniCamp er 24 fantastiske timer fyldt med spring og udvikling. Læs mere i menuen til venstre under MiniCamp.