CAMP STEVNS
FaceOff Camp Stevns

FaceOff Camp Stevns 8.-10. februar 2019 – OBS ny dato!

Gymnastikefterskolen Stevns inviterer i samarbejde med FaceOff d. 8.-10. februar 2019 til FaceOff Camp. En Camp hvor du skal være klar på, at springgymnastik, parkour, tricking, akrobatik og sågar breakdance flyder sammen? Campen er for drenge og piger i alderen 10 – 16 år.

Har du lyst til at prøve kræfter med nye måder at bevæge dig på – sammen med dine kammerater? Hvis ja – så skal du vælge FaceOff Camp på Gymnastikefterskolen Stevns.

Du kommer til at arbejde med forskellige bevægelsesformer og prøver at sammensætte springkombinationer i andre miljøer end du er vant til.

Vi prøver f.eks. at arbejde med at stå på én arm eller at kaste rundt med hinanden som en del af springkonceptet – og det hele styres af stjernerne fra FaceOff og Gymnastikefterskolen Stevns´ dygtige springlærere.

Prøv det hele i skolens moderne faciliteter: Mini trampoliner, dobbelt-mini trampoliner, stor-trampoliner, fast track, bungyrigs, springgrave, pomfritgrav og så kommer PE-redskaber med deres store 12 x12 airtrackgulv. 

Vil du vide mere om hele konceptet – klik her

Pris

995 kr.- inkl. fuld forplejning, t-shirt, overnatning i klasselokaler samt fede træninger med super dygtige instruktører.

Tilmelding

Tilmeld dig FaceOff Camp Stevns her

Sidste frist for tilmelding er 18. januar 2019

Ved framelding trækkes et administrationsgebyr.

Deltagergebyret refunderes ikke ved framelding efter 18. januar 2019.

Program

Programmet bliver tilsendt via mail sidst i januar 2019.
Vi starter fredag kl. 16.30 og slutter søndag kl. 11.00

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte
Elke Brøns Kaczmarek
camp@gymnastikstevns.dk