CAMP STEVNS
MiniCamp (7-10 år) – august

MiniCamp (7-10 år) torsdag den 2. august – fredag den 3. august 2018

***Tilmeldingen er lukket – vi glæder os rigtig meget til at se alle deltagere i slutningen af sommerferien :)***

Gymnastikefterskolen Stevns er glade for at kunne byde dig velkommen til vores nye MiniCamp, som er 24 timer i springgymnastikkens tegn.

Er du mellem 7 og 10 år, afholder Gymnastikefterskolen Stevns som noget nyt i år MiniCamp torsdag den 2. august – fredag den 3. august. MiniCamp er 24 fantastiske timer fyldt med spring og udvikling.

Med overnatning på skolen sammen med de øvrige 150 camp-deltagere får du 24 timer fyldt med spring. I deltagergebyret på 450 kr. medfølger alle hovedmåltider samt øvrig forplejning, camp t-shirt, dygtige instruktører, hjælpere, modtagere og forhåbentlig en masse nye spring.

Programmet for de 24 timer bliver offentliggjort i løbet af foråret. Vi starter ca. kl. 15.00 torsdag den 2. august og slutter ca kl. 15.00 fredag den 3. august. Tilmeldingen åbner her på siden tirsdag den 30. januar 2018.

Vi glæder os til at se dig til MiniCamp 2018!

Er du mellem 10 og 15 år afholder vi StevnsCamp den 30. juli – 2. august.
Læs mere om StevnsCamp i menuen til venstre.